Bewerken van Langegolf omroepzenders
Uit Radiopedia
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 2: | Regel 2: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Freq. (kHz) /<br/>[[golflengte]] (m.) || Programma | | ! Freq. (kHz) /<br/>[[golflengte]] (m.) || Programma || Schema}|| [[Lijst van ITU gebiedscodes|ITU]] || Locatie ||Vermogen (kW) || Coördinaten || Opmerking | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan="5"|153 / 1961 || Antena Satelor || ma-zo - 0400-0200 || {{ITU-code|ROU}} || Braşov/Bod Colonie || 200 || | | rowspan="5"|153 / 1961 || Antena Satelor || ma-zo - 0400-0200 || {{ITU-code|ROU}} || Braşov/Bod Colonie || 200 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| România Actualităţi || ma-zo - 2000-0400 || {{ITU-code|ROU}} || Braşov/Bod Colonie || 200 || | | România Actualităţi || ma-zo - 2000-0400 || {{ITU-code|ROU}} || Braşov/Bod Colonie || 200 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| NRK P1 | | NRK P1/NRK P2 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|NOR}} || Ingøy || 100 || || NRK heeft de intentie om deze zender in de lucht te houden voor de vissersvloot in de Barentz zee. | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio Alger International || ma-zo - 0100-0200 || {{ITU-code|ALG}} || Kenadsa (Béchar) || 2000 || | | Radio Alger International || ma-zo - 0100-0200 || {{ITU-code|ALG}} || Kenadsa (Béchar) || 2000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Chaîne 1 || ma-zo - 0200-0100 || {{ITU-code|ALG}} || Kenadsa (Béchar) || 2000 || | | Chaîne 1 || ma-zo - 0200-0100 || {{ITU-code|ALG}} || Kenadsa (Béchar) || 2000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan="2"|162 / 1852 || [[France Inter]] || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|F}} || | | rowspan="2"|162 / 1852 || [[France Inter]] || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|F}} || Allouis || 2000 || || Tijdsignaal fase-gemoduleerd | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Kanal Uzbekiston || || {{ITU-code|UZB}} || | | Kanal Uzbekiston || || {{ITU-code|UZB}} || Tashkent || 150 || || Omnidirectionale antenne, 235 meter hoog | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 164 / | | 164 / ? || Radio Mongolyn 1 || || {{ITU-code|MNG}} || Ulan-Bator || 500 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 171 / 1754 || Médi 1 || ma-zo - 0000-0400<br />ma-zo - 0500-2400 || {{ITU-code|MRC}} || Nador || 2000 || | | 171 / 1754 || Médi 1 || ma-zo - 0000-0400<br />ma-zo - 0500-2400 || {{ITU-code|MRC}} || Nador || 2000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | 183 / 1639 || [[Europe 1]] || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|D}} || [[Felsberg-Berus (zendlocatie)|Felsberg]] (Saarlouis, Sauberg) || 2000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | rowspan="2"|189 / 1587 || RAS1 || ma-vr - 0000-0700<br />za-zo - 0000-1615<br />ma-vr - 0900-1400<br />ma-vr - 1600-1615<br />ma-zo - 1930-1945<br />ma-zo - 2200-2400 || {{ITU-code|ISL}} || Gufuskálar (Hellissandur) || 300 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | RAS2 || ma-vr - 0700-0900<br />ma-vr - 1400-1600<br />ma-zo - 1615-1930<br />ma-zo - 1945-2200 || {{ITU-code|ISL}} || Gufuskálar (Hellissandur) || 300 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | rowspan="11"|198 / 1515 || BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || Droitwich || 500 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || Droitwich || 500 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || Westerglen || 50 || || | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || | | BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || Westerglen || 50 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || | | BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || Burghead || 50 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || | | BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || Burghead || 50 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || | | BBC World Service || ma-zo - 0100-0600 || {{ITU-code|G}} || Dartford Tunnel || 0,004 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || | | BBC Radio 4 || ma-zo - 0600-0100 || {{ITU-code|G}} || Dartford Tunnel || 0,004 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Mayak || ma-zo - 0100-2300 || {{ITU-code|RUS}} || Sankt-Peterburg/Ol'gino || 150 || || Nog acief? | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Mayak || ma-zo - 0300-2200 || {{ITU-code|RUS}} || Avsyunino || 150 || || Nog actief? | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Chaîne 1 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|ALG}} || Berkaoui (Ouargla) || 2000 || | | Chaîne 1 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|ALG}} || Berkaoui (Ouargla) || 2000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan="2"|207 | | rowspan="2"|207 - 1449 || SNRT Al Idaâ Al-Watania || ma-zo - 0500-0100 || {{ITU-code|MRC}} || Azilal Demnate || 400 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Rás 1+2 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|ISL}} || Eiðar || 100 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan="3"|209 / | | rowspan="3"|209 / ? || Mongolia || || {{ITU-code|MNG} || Choibalsan || 75 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Mongolia || || {{ITU-code|MNG}} || Dalanzadgad || 75 || | | Mongolia || || {{ITU-code|MNG}} || Dalanzadgad || 75 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Mongolia || || {{ITU-code|MNG}} || | | Mongolia || || {{ITU-code|MNG}} || Olgii || 75 || || Omnidirectionale antenne, 352,5 meter hoge mast | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 216 | | 216 - 1389 || RMC Info || ma-zo - 0330-2312 || {{ITU-code|F}} || Roumoules || 1400 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 225 | | 225 - 1333 || PR 1 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|POL}} || Solec Kujawski || 1000 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 227 / | | 227 / ? || Mongolia || || {{ITU-code|MNG}} || Altai || 75 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 234 - 1282 || RTL || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|LUX}} || Beidweiler || 2000 || || | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | 243 - 1235 || DR Langbølge || ma-zo - 0440-0515<br />ma-zo - 0730-0815<br />ma-zo - 1040-1115<br />ma-zo - 1540-1615<br />ma-zo - 1640-1715 || {{ITU-code|DNK}} || Kalundborg/Radiovej || 50 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | rowspan="3"|252 - 1190 || RTÉ Radio 1 || ma-zo - 0500-0200 || {{ITU-code|IRL}} || Clarkestown/Summerhill || 500 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Chaîne 3 || ma-zo - 0000-2400 || {{ITU-code|ALG}} || Tipaza || 1500 || || Vermogen 's nachts: 750 kW | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Tojikiston Radio 1 || ma-zo - 0100-2200 || {{ITU-code|TJK}} || Dushanbe/Yangiyul || 150 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 270 | | 270 - 1111 || ČRo 1-Radiožurnál || ma-zo - 0400-2300 || {{ITU-code|CZE}} || Topolná || 640 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan="3"|279 - 1075 || Belaruskaje Radyjo 1/Radio Stalica || ma-vr - 0300-0200<br />za-zo - 0300-1600<br />za-zo - 1700-0200 || {{ITU-code|BLR}} || Sasnovy || 500 || || | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Stalitsa || za-zo - 1600-1700 || {{ITU-code|BLR}} || Sasnovy || 500 || || | ||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Turkmen R.1-Watan || ma-zo - 0000-2200<br />ma-zo - 2300-0000 || {{ITU-code|TKM}} || Aşgabat/Karatamak || 150 || || | |||
|} | |} | ||
==Overzicht van | == Overzicht van uitgeschakelde omroepzenders op de langegolf== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Freq. (kHz) /<br/>[[golflengte]] (m.) | ! Freq. (kHz) /<br/>[[golflengte]] (m.) | ||
! Programma | |||
! [[Lijst van ITU gebiedscodes|ITU]] | |||
! Locatie | |||
! Vermogen (kW) | |||
! Opmerking | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | rowspan="3"|153 / 1961 | ||
| [[Deutschlandfunk]] | |||
| {{ITU-code|D}} | |||
| [[Zender Donebach|Donebach]] | |||
| 500 | |||
| Uitgeschakeld 31 december 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | YuFM | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Taldom | |||
| 300 | |||
| Niet actief | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Rossii | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Popova | |||
| 1200 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan=" | | rowspan="3"|162 / 1852 | ||
| TRT4 | |||
| {{ITU-code|TUR}} | |||
| Agri | |||
| 1000 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Rossii | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Norilsk | |||
| 300 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Yuldash<br/>Radio Rossii | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Ufa | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | rowspan="9"|171 / 1754 | ||
| Radio 1 | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Ezhva | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio 1 | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Murmansk | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio | | Radio 1 | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Noginsk | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Rossii | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Bolshakovo | |||
| 600 | |||
| Uitgeschakeld 9 januari 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio Rossii | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Raduga | |||
| 250 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio Rossii | | Radio Rossii | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Tulagino | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radiokanal Kavkaz | ||
| RUS | |||
| Tbilisskaya | |||
| 1200 | |||
| Uitgeschakeld. | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Radio Chechnya Svobodnaya | ||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Tbilisskaya | |||
| 1200 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Ukrainian Radio | ||
| {{ITU-code|UKR}} | |||
| Krasne | |||
| 150/75 | |||
| Niet actief | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | 177 / 1695 | ||
| Deutschlandradio Kultur | |||
| {{ITU-code|D}} | |||
| [[Zender Zehlendorf|Zehlendorf]] (Oranienburg) Liebenwalder Str. | |||
| 500 | |||
| Uitgeschakeld 31 december 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | 207 / 1449 | ||
| [[Deutschlandfunk]] | |||
| {{ITU-code|D}} | |||
| [[Zender Aholming|Aholming]] | |||
| 500 | |||
| Uitgeschakeld 31 december 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | 216 / 1389 | ||
| Azərbaycan Radio | |||
| {{ITU-code|AZE}} | |||
| Gəncə/Xänlar | |||
| 500 | |||
| Uitgeschakeld | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio Rossii | | 252 / 1190 | ||
| Radio Rossii<br />Radio Tatarstana<br />New Century | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Kazan/Radiocentr | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld 9 januari 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| rowspan=" | | rowspan="2"|261 / 1149 | ||
| Radio Rossii | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| [[Zender Taldom|Taldom]] | |||
| 2500 | |||
| Uitgeschakeld 9 januari 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio | | BNR Horizont/Parlament Radio | ||
| {{ITU-code|BUL}} | |||
| Vakarel | |||
| 75 | |||
| Uitgeschakeld 31 december 2014 | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Radio | | 279 / 1075 | ||
| Radio Rossii/Radio Urala | |||
| {{ITU-code|RUS}} | |||
| Yekaterinburg | |||
| 150 | |||
| Uitgeschakeld 9 januari 2014 | |||
|} | |} | ||
[[Categorie:Radiospectrum]] | [[Categorie:Radiospectrum]] |