Bewerken van Hemelse 100 (Radio 538)
Uit Radiopedia
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De '''Hemelse 100''' was een radioprogramma van [[Radio 538]]. | De '''Hemelse 100''' was een radioprogramma van [[Radio 538]] en tegenwoordig een programma op [[3FM]]. | ||
Op Radio 538 is dit programma drie keer is uitgezonden: 20 | == Radio 538 == | ||
Op Radio 538 is dit programma drie keer is uitgezonden: 20 januari 1993, 12 mei 1994 en 25 mei 1995. Op deze dagen werd het programma uitgezonden tussen 09:00 en 19:00 uur. Centraal in het programma stond een door de luisteraars samengestelde top 100 allertijden hitlijst. Het programma veranderde eind 1995 van naam: [[Eeuwige 100]]. | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Regel 8: | Regel 9: | ||
! Top 3 | ! Top 3 | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 20 | | 20 januari 1993 | ||
| [[Michael Pilarczyk]]<br />[[Corné Klijn]]<br />[[Wessel van Diepen]] | | [[Michael Pilarczyk]]<br/>[[Corné Klijn]]<br/>[[Wessel van Diepen]] | ||
| 1. Bryan Adams – (Everything I do) I Do It For You<br />2. Led Zeppelin – Stairway To Heaven<br />3. Queen – Bohemian Rhapsody | | 1. Bryan Adams – (Everything I do) I Do It For You<br/>2. Led Zeppelin – Stairway To Heaven<br/>3. Queen – Bohemian Rhapsody | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 12 mei 1994 | | 12 mei 1994 | ||
| Michael Pilarczyk<br />[[Koen van Tijn]]<br />Corné Klijn | | Michael Pilarczyk<br/>[[Koen van Tijn]]<br/>Corné Klijn | ||
| 1. Bryan Adams – (Everything I do) I Do It For You<br />2. Bonnie Tyler – Total Eclipse Of The Heart<br />3. Queen – Bohemian Rhapsody | | 1. Bryan Adams – (Everything I do) I Do It For You<br/>2. Bonnie Tyler – Total Eclipse Of The Heart<br/>3. Queen – Bohemian Rhapsody | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 25 mei 1995 | | 25 mei 1995 | ||
| [[Bart van Leeuwen]]<br />[[Ruud de Wild]]<br />Michael Pilarczyk | | [[Bart van Leeuwen]]<br/>[[Ruud de Wild]]<br/>Michael Pilarczyk | ||
| 1. Guns N’ Roses – November Rain<br />2. Bonnie Tyler – Total Eclipse Of The Heart<br />3. Marillion – Kayleigh | | 1. Guns N’ Roses – November Rain<br/>2. Bonnie Tyler – Total Eclipse Of The Heart<br/>3. Marillion – Kayleigh | ||
|} | |} | ||
== | == 3FM == | ||
Sinds 1997 zendt 3FM elk jaar (m.u.v. 2003) op Hemelvaartsdag of de dag erna onder de naam Hemelse 100 een door luisteraars samengestelde lijst uit met de top 100 beste albums aller tijden. | |||
== | {| class="wikitable" | ||
! Datum | |||
! Presentatie | |||
! Top 3 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 8 mei 1997 | |||
| | |||
| 1. Live - Throwing Copper<br/>2. Alanis Morissette - Jagged Little Pill<br/>3. Pearl Jam - Ten | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 21 mei 1998 | |||
| | |||
| 1. Radiohead - OK Computer<br/>2. Anouk - Together Alone<br/>3. Prince - Purple Rain | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 13 mei 1999 | |||
| | |||
| 1. Radiohead - OK Computer<br/>2. Prince - Sign O' The Times<br/>3. Alanis Morissette - Jagged Little Pill | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 1 juni 2000 | |||
| | |||
| 1. Radiohead - OK Computer<br/>2. Live - Throwing Copper<br/>3. Pearl Jam - Ten | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 24 mei 2001 | |||
| | |||
| 1. Radiohead - OK Computer<br/>2. Pearl Jam - Ten<br/>3. Live - Throwing Copper | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 9 mei 2002 | |||
| | |||
| 1. Live - Throwing Copper<br/>2. Pearl Jam - Ten<br/>3. Radiohead - OK Computer | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 20 mei 2004 | |||
| | |||
| 1. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head<br/>2. Pearl Jam - Ten<br/>3. U2 - The Joshua Tree | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 6 mei 2005 | |||
| | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Coldplay - A Rush Of Blood To The head<br/>3. U2 - The Joshua Tree | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 26 mei 2006 | |||
| | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Nirvana - Nevermind<br/>3. Red Hot Chili Peppers - Californication | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 17 mei 2007 | |||
| | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Red Hot Chili Peppers - Californication<br/>3. Nirvana - Nevermind | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 1 mei 2008 | |||
| [[Gerard Ekdom]]<br/>[[Rob Stenders]]<br/>[[Paul Rabbering]]<br/>[[Coen Swijnenberg]]<br/>[[Sander Lantinga]] | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Nirvana - Nevermind<br/>3. Metallica - Metallica (Black Album) | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 21 mei 2009 | |||
| Gerard Ekdom<br/>Rob Stenders<br/>Paul Rabbering<br/>Coen Swijnenberg | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Coldplay - Viva la Vida<br/>3. Radiohead - OK Computer | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 13 mei 2010 | |||
| Gerard Ekdom<br/>[[Robbert-Jan van de Velde]]<br/>[[Roosmarijn Reijmer]]<br>Coen Swijnenberg | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Coldplay - Viva la Vida<br/>3. Radiohead - OK Computer | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 2 juni 2011 | |||
| [[Domien Verschuuren]]<br/>Gerard Ekdom<br/>Paul Rabbering<br/>Coen Swijnenberg | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Adele - 21<br/>3. Coldplay - Viva la Vida | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 17 mei 2012 | |||
| Domien Verschuuren<br/>Gerard Ekdom<br/>Paul Rabbering<br/>[[Timur Perlin]] | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Nirvana - Nevermind<br/>3. Adele - 21 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 9 mei 2013 | |||
| Paul Rabbering<br/>[[Lieke Veld]]<br/>[[Ingrid Perez]]<br>[[Sander Hoogendoorn]]<br/>Coen Swijnenberg<br/>[[Michiel Veenstra]]<br/>[[Bart Arens]] | |||
| 1. Pearl Jam - Ten<br/>2. Nirvana - Nevermind<br/>3. Mumford & Sons - Sigh No More | |||
|} | |||
== | ==Externe links== | ||
*[http://www.hitnoteringen.nl/?page_id=1026 Overzicht van de Hemelse 100 noteringen op Radio 538] | |||
*[http://www.timepieces.nl/ Overzicht van diverse albumlijsten met o.a. de Hemelse 100-lijsten van 3FM] | |||
[[Categorie:Radio 538]] | [[Categorie:Radio 538]] | ||
[[Categorie:3FM]] | |||
[[Categorie:Hitlijst]] | [[Categorie:Hitlijst]] |