Lijst van ITU gebiedscodes: verschil tussen versies
Uit Radiopedia
k hernoemde ITU landcode naar ITU landencode |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
! Code || Landnaam | ! Code || Landnaam | ||
|- | |||
| ABW || Aruba | |||
|- | |- | ||
| AFG || Afghanistan | | AFG || Afghanistan | ||
| Regel 16: | Regel 17: | ||
|- | |- | ||
| ALS || Alaska | | ALS || Alaska | ||
|- | |||
| AMS || Saint Paul en Amsterdam Eilanden | |||
|- | |- | ||
| AND || Andorra | | AND || Andorra | ||
|- | |||
| AOE || Westelijke Sahara | |||
|- | |- | ||
| ARG || Argentinië | | ARG || Argentinië | ||
| Regel 30: | Regel 35: | ||
|- | |- | ||
| ATG || Antigua | | ATG || Antigua | ||
|- | |- | ||
| AUS || Australië | | AUS || Australië | ||
| Regel 52: | Regel 55: | ||
|- | |- | ||
| BER || Bermuda | | BER || Bermuda | ||
|- | |||
| BES || Bonaire, Sint Eustatius en Saba | |||
|- | |- | ||
| BFA || Burkina Faso | | BFA || Burkina Faso | ||
| Regel 60: | Regel 65: | ||
|- | |- | ||
| BIH || Bosnië en Herzegovina | | BIH || Bosnië en Herzegovina | ||
|- | |||
| BIO || Chagos-eilanden | |||
|- | |||
| BLM || Saint Barthélemy | |||
|- | |- | ||
| BLR || Wit-Rusland | | BLR || Wit-Rusland | ||
| Regel 79: | Regel 88: | ||
| BUL || Bulgarije | | BUL || Bulgarije | ||
|- | |- | ||
| | | BVT || Bouvet-eilanden | ||
|- | |- | ||
| CAF || Centraal Afrikaanse Republiek | | CAF || Centraal Afrikaanse Republiek | ||
| Regel 86: | Regel 95: | ||
|- | |- | ||
| CBG || Cambodja | | CBG || Cambodja | ||
|- | |||
| CG7 || Guantanamo (Cuba, USA) | |||
|- | |- | ||
| CHL || Chili | | CHL || Chili | ||
|- | |- | ||
| CHN || Volksrepubliek China | | CHN || Volksrepubliek China | ||
|- | |||
| CHR || Christmas-eilanden | |||
|- | |- | ||
| CKH || Cookeilanden | | CKH || Cookeilanden | ||
| Regel 100: | Regel 113: | ||
|- | |- | ||
| CNR || Canarische Eilanden | | CNR || Canarische Eilanden | ||
|- | |||
| COD || Democratische Republiek Congo | |||
|- | |- | ||
| COG || Congo | | COG || Congo | ||
|- | |- | ||
| COM || Comoren | | COM || Comoren | ||
|- | |||
| CPT || Clipperton-eilanden | |||
|- | |- | ||
| CPV || Kaapverdische Eilanden | | CPV || Kaapverdische Eilanden | ||
|- | |||
| CRO || Crozet Archipel | |||
|- | |- | ||
| CTI || Ivoorkust | | CTI || Ivoorkust | ||
| Regel 112: | Regel 131: | ||
|- | |- | ||
| CUB || Cuba | | CUB || Cuba | ||
|- | |||
| CUW || Curaçao | |||
|- | |- | ||
| CVA || Vaticaanstad | | CVA || Vaticaanstad | ||
| Regel 146: | Regel 167: | ||
|- | |- | ||
| F || Frankrijk | | F || Frankrijk | ||
|- | |- | ||
| FIN || Finland | | FIN || Finland | ||
| Regel 154: | Regel 173: | ||
|- | |- | ||
| FLK || Falkland Eilanden | | FLK || Falkland Eilanden | ||
|- | |||
| FSM || Micronesië | |||
|- | |||
| FLK || Falkland-eilanden | |||
|- | |||
| FRO || Faroër-eilanden | |||
|- | |- | ||
| FSM || Micronesië | | FSM || Micronesië | ||
| Regel 161: | Regel 186: | ||
| GAB || Gabon | | GAB || Gabon | ||
|- | |- | ||
| | | GCA || Verenigd Koninkrijk (niet stedelijk gebied regio 1) | ||
|- | |||
| GCC || Verenigd Koninkrijk (regio 3) | |||
|- | |- | ||
| GEO || Georgië | | GEO || Georgië | ||
| Regel 169: | Regel 196: | ||
| GIB || Gibraltar | | GIB || Gibraltar | ||
|- | |- | ||
| GLP || Guadeloupe | |||
|- | |||
| GMB || Gambia | | GMB || Gambia | ||
|- | |- | ||
| Regel 192: | Regel 221: | ||
|- | |- | ||
| HKG || Hongkong | | HKG || Hongkong | ||
|- | |||
| HMD || Heard en McDonald Eilanden | |||
|- | |- | ||
| HND || Honduras | | HND || Honduras | ||
| Regel 205: | Regel 236: | ||
| HWA || Hawaii | | HWA || Hawaii | ||
|- | |- | ||
| HWL || Howland-eilanden | |||
| | |||
| I || Italië | | I || Italië | ||
|- | |||
| ICO || Cocos (Keeling) Eilanden | |||
|- | |- | ||
| IND || India | | IND || India | ||
| Regel 222: | Regel 257: | ||
|- | |- | ||
| J || Japan | | J || Japan | ||
|- | |||
| JAR || Jarvis Eilanden | |||
|- | |- | ||
| JMC || Jamaica | | JMC || Jamaica | ||
|- | |||
| JON || Johnston Eilanden | |||
|- | |- | ||
| JOR || Jordanië | | JOR || Jordanië | ||
|- | |- | ||
| KAZ || Kazachstan | | KAZ || Kazachstan | ||
|- | |- | ||
| KEN || Kenia | | KEN || Kenia | ||
|- | |||
| KER || Kerguelen Eilanden | |||
|- | |- | ||
| KGZ || Kirgizië | | KGZ || Kirgizië | ||
|- | |- | ||
| KIR || Kiribati | | KIR || Kiribati | ||
|- | |||
| KNA || Saint Kitts en Nevis | |||
|- | |- | ||
| KOR || Zuid Korea | | KOR || Zuid Korea | ||
| Regel 262: | Regel 303: | ||
|- | |- | ||
| LVA || Letland | | LVA || Letland | ||
|- | |||
| MAC || Macao | |||
|- | |- | ||
| MAU || Mauritius | | MAU || Mauritius | ||
|- | |||
| MAF || Saint Martin (Frans departement) | |||
|- | |- | ||
| MCO || Monaco | | MCO || Monaco | ||
| Regel 272: | Regel 317: | ||
|- | |- | ||
| MDR || Madeira | | MDR || Madeira | ||
|- | |||
| MDW || Midway Eilanden | |||
|- | |- | ||
| MEX || Mexico | | MEX || Mexico | ||
| Regel 296: | Regel 343: | ||
|- | |- | ||
| MRC || Marokko | | MRC || Marokko | ||
|- | |||
| MRN || Marion Eilanden | |||
|- | |- | ||
| MRT || Martinique | | MRT || Martinique | ||
|- | |||
| MSR || Montserrat | |||
|- | |||
| MTN || Mauritanië | |||
|- | |- | ||
| MWI || Malawi | | MWI || Malawi | ||
|- | |||
| MYT || Mayotte | |||
|- | |- | ||
| NCG || Nicaragua | | NCG || Nicaragua | ||
|- | |- | ||
| NCL || Nieuw Caledonië | | NCL || Nieuw Caledonië | ||
|- | |||
| NFK || Norfolk Eilanden | |||
|- | |- | ||
| NGR || Niger | | NGR || Niger | ||
|- | |- | ||
| NIG || Nigeria | | NIG || Nigeria | ||
|- | |||
| NIU || Niue | |||
|- | |- | ||
| NMB || Namibië | | NMB || Namibië | ||
| Regel 323: | Regel 382: | ||
| OMA || Oman | | OMA || Oman | ||
|- | |- | ||
| | | PAK || Pakistan | ||
|- | |- | ||
| | | PAQ || Paaseiland | ||
|- | |- | ||
| PHL || Philippijnen | | PHL || Philippijnen | ||
|- | |||
| PHX || Phoenix-eilanden | |||
|- | |||
| PLM || Palmyra Eilanden | |||
|- | |- | ||
| PLW || Palau | | PLW || Palau | ||
| Regel 343: | Regel 406: | ||
| PRU || Peru | | PRU || Peru | ||
|- | |- | ||
| | | PTC || Pitcairn | ||
|- | |- | ||
| PTR || Puerto Rico | | PTR || Puerto Rico | ||
| Regel 350: | Regel 413: | ||
|- | |- | ||
| REU || Reunion | | REU || Reunion | ||
|- | |||
| ROD || Rodrigues | |||
|- | |- | ||
| ROU || Roemenië | | ROU || Roemenië | ||
| Regel 386: | Regel 451: | ||
|- | |- | ||
| SRL || Sierra Leone | | SRL || Sierra Leone | ||
|- | |||
| SSD || Zuid-Soedan | |||
|- | |- | ||
| STP || Sao Tome | | STP || Sao Tome | ||
| Regel 396: | Regel 463: | ||
|- | |- | ||
| SVN || Slovenië | | SVN || Slovenië | ||
|- | |||
| SWN || Swan-eilanden | |||
|- | |- | ||
| SWZ || Swaziland | | SWZ || Swaziland | ||
|- | |||
| SXM || Sint Maarten | |||
|- | |- | ||
| SYR || Syrië | | SYR || Syrië | ||
| Regel 410: | Regel 481: | ||
|- | |- | ||
| TJK || Tadschikistan | | TJK || Tadschikistan | ||
|- | |||
| TKL || Tokelau | |||
|- | |- | ||
| TKM || Turkmenistan | | TKM || Turkmenistan | ||
|- | |||
| TLS || Timor | |||
|- | |- | ||
| TON || Tonga | | TON || Tonga | ||
|- | |||
| TRC || Tristan da Cunha | |||
|- | |- | ||
| TRD || Trinidad & Tobago | | TRD || Trinidad & Tobago | ||
| Regel 422: | Regel 499: | ||
|- | |- | ||
| TUV || Tuvalu | | TUV || Tuvalu | ||
|- | |- | ||
| TZA || Tanzania | | TZA || Tanzania | ||
| Regel 450: | Regel 525: | ||
|- | |- | ||
| VUT || Vanuatu | | VUT || Vanuatu | ||
|- | |||
| WAK || Wake | |||
|- | |||
| WAL || Wallis en Futuna | |||
|- | |||
| XGZ || Gaza strook | |||
|- | |||
| XWB || Westelijke Jordaanoever | |||
|- | |- | ||
| YEM || Jemen | | YEM || Jemen | ||
|- | |- | ||
| ZMB || Zambia | | ZMB || Zambia | ||
| Regel 459: | Regel 540: | ||
| ZWE || Zimbabwe | | ZWE || Zimbabwe | ||
|} | |} | ||
==Externe link== | |||
*[http://www.itu.int/online/mms/glad/cga_list.sh?function=1&lng=E ITU: List of all geographical area designations] | |||
[[Categorie:Code]] | [[Categorie:Code]] | ||
Versie van 27 mei 2012 21:44
| Code | Landnaam | |||
|---|---|---|---|---|
| ABW | Aruba | |||
| AFG | Afghanistan | |||
| AFS | Zuid-Afrika | |||
| AGL | Angola | |||
| AIA | Anguilla | |||
| ALB | Albanië | |||
| ALG | Algarije | |||
| ALS | Alaska | |||
| AMS | Saint Paul en Amsterdam Eilanden | |||
| AND | Andorra | |||
| AOE | Westelijke Sahara | |||
| ARG | Argentinië | |||
| ARM | Armenië | |||
| ARS | Saoedi-Arabië | |||
| ASC | Ascension | |||
| ATA | Antarctica | |||
| ATG | Antigua | |||
| AUS | Australië | |||
| AUT | Oostenrijk | |||
| AZE | Azerbeidjan | |||
| AZR | Azoren | |||
| B | Brazilië | |||
| BAH | Bahama's | |||
| BDI | Burundi | |||
| BEL | België | |||
| BEN | Benin | |||
| BER | Bermuda | |||
| BES | Bonaire, Sint Eustatius en Saba | |||
| BFA | Burkina Faso | |||
| BGD | Bangladesh | |||
| BHR | Bahrein | |||
| BIH | Bosnië en Herzegovina | |||
| BIO | Chagos-eilanden | |||
| BLM | Saint Barthélemy | |||
| BLR | Wit-Rusland | |||
| BLZ | Belize | |||
| BOL | Bolivië | |||
| BOT | Botswana | |||
| BRB | Barbados | |||
| BRM | Myanmar | |||
| BRU | Brunei | |||
| BTN | Bhutan | |||
| BUL | Bulgarije | |||
| BVT | Bouvet-eilanden | |||
| CAF | Centraal Afrikaanse Republiek | |||
| CAN | Canada | |||
| CBG | Cambodja | |||
| CG7 | Guantanamo (Cuba, USA) | |||
| CHL | Chili | |||
| CHN | Volksrepubliek China | |||
| CHR | Christmas-eilanden | |||
| CKH | Cookeilanden | |||
| CLM | Colombia | |||
| CLN | Sri Lanka | |||
| CME | Kameroen | |||
| CNR | Canarische Eilanden | |||
| COD | Democratische Republiek Congo | |||
| COG | Congo | |||
| COM | Comoren | |||
| CPT | Clipperton-eilanden | |||
| CPV | Kaapverdische Eilanden | |||
| CRO | Crozet Archipel | |||
| CTI | Ivoorkust | |||
| CTR | Costa Rica | |||
| CUB | Cuba | |||
| CUW | Curaçao | |||
| CVA | Vaticaanstad | |||
| CYM | Kaaimaneilanden | |||
| CYP | Cypus | |||
| CZE | Tsjechië | |||
| D | Duitsland | |||
| DGA | Diego Carcia | |||
| DJI | Djibouti | |||
| DMA | Dominica | |||
| DNK | Denemarken | |||
| DOM | Domincaanse Republiek | |||
| E | Spanje | |||
| EGY | Egypte | |||
| EQA | Equador | |||
| ERI | Eritrea | |||
| EST | Estland | |||
| ETH | Ethiopië | |||
| F | Frankrijk | |||
| FIN | Finland | |||
| FJI | Fuji Eilanden | |||
| FLK | Falkland Eilanden | |||
| FSM | Micronesië | |||
| FLK | Falkland-eilanden | |||
| FRO | Faroër-eilanden | |||
| FSM | Micronesië | |||
| G | Verenigd Koninkrijk | |||
| GAB | Gabon | |||
| GCA | Verenigd Koninkrijk (niet stedelijk gebied regio 1) | |||
| GCC | Verenigd Koninkrijk (regio 3) | |||
| GEO | Georgië | |||
| GHA | Ghana | |||
| GIB | Gibraltar | |||
| GLP | Guadeloupe | |||
| GMB | Gambia | |||
| GNB | Guinea-Bissau | |||
| GNE | Equatorial-Guinea | |||
| GRC | Griekenland | |||
| GRD | Grenada | |||
| GRL | Groenland | |||
| GTM | Guatemala | |||
| GUF | Frans Guayana | |||
| GUI | Guinea | |||
| GUM | Guam | |||
| GUY | Guyana | |||
| HKG | Hongkong | |||
| HMD | Heard en McDonald Eilanden | |||
| HND | Honduras | |||
| HNG | Hongarije | |||
| HOL | Nederland | |||
| HRV | Kroatië | |||
| HTI | Haiti | |||
| HWA | Hawaii | |||
| HWL | Howland-eilanden | I | Italië | |
| ICO | Cocos (Keeling) Eilanden | |||
| IND | India | |||
| INS | Indonesië | |||
| IRL | Ierland | |||
| IRN | Iran | |||
| IRQ | Irak | |||
| ISL | IJsland | |||
| ISR | Israël | |||
| J | Japan | |||
| JAR | Jarvis Eilanden | |||
| JMC | Jamaica | |||
| JON | Johnston Eilanden | |||
| JOR | Jordanië | |||
| KAZ | Kazachstan | |||
| KEN | Kenia | |||
| KER | Kerguelen Eilanden | |||
| KGZ | Kirgizië | |||
| KIR | Kiribati | |||
| KNA | Saint Kitts en Nevis | |||
| KOR | Zuid Korea | |||
| KRE | Noord Korea | |||
| KWT | Koeweit | |||
| LAO | Laos | |||
| LBN | Libanon | |||
| LBR | Liberia | |||
| LBY | Libië | |||
| LCA | St. Lucia | |||
| LIE | Liechtenstein | |||
| LSO | Lesotho | |||
| LTU | Litauwen | |||
| LUX | Luxemburg | |||
| LVA | Letland | |||
| MAC | Macao | |||
| MAU | Mauritius | |||
| MAF | Saint Martin (Frans departement) | |||
| MCO | Monaco | |||
| MDA | Moldavië | |||
| MDG | Madagaskar | |||
| MDR | Madeira | |||
| MDW | Midway Eilanden | |||
| MEX | Mexico | |||
| MHL | Marshall Eilanden | |||
| MKD | Marcedonië | |||
| MLA | Malaysië | |||
| MLD | Malediven | |||
| MLI | Mali | |||
| MLT | Malta | |||
| MNE | Montenegro | |||
| MNG | Mongolië | |||
| MOZ | Mozambiek | |||
| MRA | Marianen Eilanden | |||
| MRC | Marokko | |||
| MRN | Marion Eilanden | |||
| MRT | Martinique | |||
| MSR | Montserrat | |||
| MTN | Mauritanië | |||
| MWI | Malawi | |||
| MYT | Mayotte | |||
| NCG | Nicaragua | |||
| NCL | Nieuw Caledonië | |||
| NFK | Norfolk Eilanden | |||
| NGR | Niger | |||
| NIG | Nigeria | |||
| NIU | Niue | |||
| NMB | Namibië | |||
| NOR | Noorwegen | |||
| NPL | Nepal | |||
| NRU | Nauru | |||
| NZL | Nieuw Zeeand | |||
| OCE | Frans Polynesië | |||
| OMA | Oman | |||
| PAK | Pakistan | |||
| PAQ | Paaseiland | |||
| PHL | Philippijnen | |||
| PHX | Phoenix-eilanden | |||
| PLM | Palmyra Eilanden | |||
| PLW | Palau | |||
| PNG | Papua-Nieuwguinea | |||
| PNR | Panama | |||
| POL | Polen | |||
| POR | Portugal | |||
| PRG | Paraguay | |||
| PRU | Peru | |||
| PTC | Pitcairn | |||
| PTR | Puerto Rico | |||
| QAT | Qatar | |||
| REU | Reunion | |||
| ROD | Rodrigues | |||
| ROU | Roemenië | |||
| RRW | Ruanda | |||
| RUS | Rusland | |||
| S | Zweden | |||
| SDN | Soedan | |||
| SEN | Senegal | |||
| SEY | Seychellen | |||
| SHN | St. Helena | |||
| SLM | Salomonseilanden | |||
| SLV | El Salvador | |||
| SMA | Amerikaans Samoa | |||
| SMO | Samoa | |||
| SMR | San Marino | |||
| SNG | Singapore | |||
| SOM | Somalië | |||
| SPM | St. Pierre & Miquelon | |||
| SRB | Servië & Kosovo | |||
| SRL | Sierra Leone | |||
| SSD | Zuid-Soedan | |||
| STP | Sao Tome | |||
| SUI | Zwitserland | |||
| SUR | Suriname | |||
| SVK | Slowakije | |||
| SVN | Slovenië | |||
| SWN | Swan-eilanden | |||
| SWZ | Swaziland | |||
| SXM | Sint Maarten | |||
| SYR | Syrië | |||
| TCA | Turks & Kokos Eilanden | |||
| TCD | Tsjaad | |||
| TGO | Togo | |||
| THA | Thailand | |||
| TJK | Tadschikistan | |||
| TKL | Tokelau | |||
| TKM | Turkmenistan | |||
| TLS | Timor | |||
| TON | Tonga | |||
| TRC | Tristan da Cunha | |||
| TRD | Trinidad & Tobago | |||
| TUN | Tunesië | |||
| TUR | Turkije | |||
| TUV | Tuvalu | |||
| TZA | Tanzania | |||
| UAE | Verenigde Arabische Emiraten | |||
| UGA | Oeganda | |||
| UKR | Ukraine | |||
| URG | Uruguay | |||
| USA | Verenigde Staten | |||
| UZB | Oesbekistan | |||
| VCT | St. Vincent | |||
| VEN | Venezuela | |||
| VIR | Virgin Eilanden (USA) | |||
| VRG | Virgin Eilanden (UK) | |||
| VTN | Vietnam | |||
| VUT | Vanuatu | |||
| WAK | Wake | |||
| WAL | Wallis en Futuna | |||
| XGZ | Gaza strook | |||
| XWB | Westelijke Jordaanoever | |||
| YEM | Jemen | |||
| ZMB | Zambia | |||
| ZWE | Zimbabwe |