Spreek met Vlaanderen en het komt in orde: verschil tussen versies
Uit Radiopedia
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Infobox hoorspel | naam = Spreek met Vlaanderen en het komt in orde | afbeelding = 110px | onderschrift = | serie = Paul Vlaanderen | genr...') |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(12 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Infobox hoorspel | {{Infobox hoorspel | ||
| naam = Spreek met Vlaanderen en het komt in orde | | naam = Spreek met Vlaanderen en het komt in orde | ||
| afbeelding = | | afbeelding = | ||
| onderschrift = | | onderschrift = | ||
| serie = Paul Vlaanderen | | serie = [[Paul Vlaanderen]] | ||
| genre = Detective | | genre = Detective | ||
| omroep = AVRO | | omroep = [[AVRO]] | ||
| zender = {{ | | zender = {{Radiostations|Hilversum 2}} | ||
| auteur = Francis Henry Durbridge | | auteur = Francis Henry Durbridge | ||
| auteurs = | | auteurs = | ||
| vertaling = Kommer Kleijn | | oorspronkelijke titel = Send for Paul Temple | ||
| vertaling = [[Kommer Kleijn]] | |||
| bewerking = J. C. van der Horst | | bewerking = J. C. van der Horst | ||
| regie = Kommer Kleijn | | regie = Kommer Kleijn | ||
Regel 27: | Regel 28: | ||
! Rol | ! Rol | ||
! Acteur | ! Acteur | ||
!class="unsortable"|Aflevering | |||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| | | Bernhard Daal, eigenaar van ''De kleine korporaal'' || [[Jules Verstraete]] || 1,2,5-7 | ||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Cora Granders, de nicht van de dokter || [[Cissy van Bennekom]] || 1-3,6-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Dintel, inspecteur van de centrale recherche || [[Jacques de Haas]] || 1,3,5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Dokter Malting || [[Cor Hermus]] || 1,2,6-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Gare Toontje || [[Jan van Ees]] || 2,3,5 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Grasdonk, politie agent || [[Frans van Schorel]] || 3,5,6 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Heggers, brigadier van de rijkswacht || [[Chris Laurentius]] || 2,8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Herman || [[Jack Hamel]] || 2,3,5,6 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Hevelaar, inspecteur van de centrale recherche || [[Jacques Snoek]] || 1,2,5-7 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Ina Stellink (de latere Ina Vlaanderen) || [[Lily Bouwmeester]] || 3,5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Inspecteur Taalders || [[Paul Steenbergen]] || 5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Johan, huisknecht van Paul Vlaanderen || [[Henk de Graaf]] || 1-3,7,8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Juffrouw Beukema || [[Lena Kley]] || 5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Juffrouw Pelstein || [[Coba Kelling]] || 1,2,5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Leeuwijk, bode || [[Jan van Gent]] || 1,3,5 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Mulling, politie agent || [[Jan van Gent]] || 5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Paul Vlaanderen || [[Theo Frenkel Jr.]] || 1-3,5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Strevels || [[Willem van Delft]] || 5,6 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Terholm van Berckenrade, commisaris van de centrale recherche || [[Nico de Jong]] || 1-3,5-8 | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| Veldwachter Koppels || [[Jan van Gent]] || 2,8 | |||
|} | |} | ||
Bron: De Nieuwe Hoorspelers<ref name="DNH">Hoorspel encyclopdie De Nieuwe Hoorspelers, versie 1.18 build 011, Peter Schrama</ref> | Bron: De Nieuwe Hoorspelers<ref name="DNH">Hoorspel encyclopdie De Nieuwe Hoorspelers, versie 1.18 build 011, Peter Schrama</ref> | ||
== Uitzendingen == | == Uitzendingen == | ||
*1939 - [[Hilversum 2]] van 21:05 tot 21:50 uur. | * 1939 - [[Hilversum 2]] van 21:05 tot 21:50 uur. | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! Aflevering | ! Aflevering | ||
Regel 41: | Regel 80: | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 1 | | 1 | ||
| 12 februari 1939 <ref name="deel1-1939">{{citation|date = 12 februari | | 12 februari 1939<ref name="deel1-1939">{{citation|date = 12 februari 1939 | title = Omroep gids|publisher=NCRV}}</ref> | ||
| De groene vinger | | De groene vinger | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 2 | | 2 | ||
| 19 februari 1939 <ref name="deel1-1939"/> | | 19 februari 1939<ref name="deel1-1939"/> | ||
| Kamer 7 | | Kamer 7 | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 3 | | 3 | ||
| | | 26 februari 1939<ref name="vlaanderen">[http://www.paulvlaanderen.nl/index.php/paul-vlaanderen-hoorspel-overzicht/nederland/item/spreek-met-vlaanderen-en-het-komt-in-orde.html Spreek met Vlaanderen en het komt in orde], paulvlaanderen.nl (18 september 2011), geraadpleegd op 20 maart 2013</ref> | ||
| De moord op het bureau van de centrale recherche | | De moord op het bureau van de centrale recherche | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 4 | | 4 | ||
| | | 5 maart 1939<ref name="vlaanderen"/> | ||
| Het antwoord op de voorafgaande gebeurtenissen | | Het antwoord op de voorafgaande gebeurtenissen | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 5 | | 5 | ||
| | | 12 maart 1939<ref name="vlaanderen"/> | ||
| De inval in ''De kleine korporaal'' | | De inval in ''De kleine korporaal'' | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 6 | | 6 | ||
| | | 19 maart 1939<ref name="vlaanderen"/> | ||
| De drie snoeken | | De drie snoeken | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 7 | | 7 | ||
| | | 26 maart 1939<ref name="vlaanderen"/> | ||
| Ruitenboer | | Ruitenboer | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| 8 | | 8 | ||
| | | 2 april 1939<ref name="vlaanderen"/> | ||
| Exit ruitenboer | | Exit ruitenboer | ||
|} | |} | ||
Regel 77: | Regel 116: | ||
== Referenties == | == Referenties == | ||
<references/> | <references/> | ||
{{Sjabloon:Navigatie Paul Vlaanderen}} | |||
[[Categorie:Hoorspel]] | [[Categorie:Hoorspel]] | ||
[[Categorie:AVRO]] | [[Categorie:AVRO]] |
Huidige versie van 14 jan 2015 om 13:37
Serie | Paul Vlaanderen |
---|---|
Genre | Detective |
Omroep | AVRO |
Zender | Hilversum 2 |
Oorspronkelijke titel | Send for Paul Temple |
Vertaling | Kommer Kleijn |
Bewerking | J. C. van der Horst |
Regie | Kommer Kleijn |
Eerste uitzending | 12 februari 1939 |
Afleveringen | 8 |
Het AVRO hoorspel Spreek met Vlaanderen en het komt in orde uit 1939 speelde zich voor belangrijk deel af in café De keine korporaal in het dorpje Ouderkerk.
Rolverdeling[bewerken]
De rollen en acteurs van aflevering 4 ontbreken in het overzicht.
Rol | Acteur | Aflevering |
---|---|---|
Bernhard Daal, eigenaar van De kleine korporaal | Jules Verstraete | 1,2,5-7 |
Cora Granders, de nicht van de dokter | Cissy van Bennekom | 1-3,6-8 |
Dintel, inspecteur van de centrale recherche | Jacques de Haas | 1,3,5-8 |
Dokter Malting | Cor Hermus | 1,2,6-8 |
Gare Toontje | Jan van Ees | 2,3,5 |
Grasdonk, politie agent | Frans van Schorel | 3,5,6 |
Heggers, brigadier van de rijkswacht | Chris Laurentius | 2,8 |
Herman | Jack Hamel | 2,3,5,6 |
Hevelaar, inspecteur van de centrale recherche | Jacques Snoek | 1,2,5-7 |
Ina Stellink (de latere Ina Vlaanderen) | Lily Bouwmeester | 3,5-8 |
Inspecteur Taalders | Paul Steenbergen | 5-8 |
Johan, huisknecht van Paul Vlaanderen | Henk de Graaf | 1-3,7,8 |
Juffrouw Beukema | Lena Kley | 5-8 |
Juffrouw Pelstein | Coba Kelling | 1,2,5-8 |
Leeuwijk, bode | Jan van Gent | 1,3,5 |
Mulling, politie agent | Jan van Gent | 5-8 |
Paul Vlaanderen | Theo Frenkel Jr. | 1-3,5-8 |
Strevels | Willem van Delft | 5,6 |
Terholm van Berckenrade, commisaris van de centrale recherche | Nico de Jong | 1-3,5-8 |
Veldwachter Koppels | Jan van Gent | 2,8 |
Bron: De Nieuwe Hoorspelers[1]
Uitzendingen[bewerken]
- 1939 - Hilversum 2 van 21:05 tot 21:50 uur.
Aflevering | 1939 | Subtitel |
---|---|---|
1 | 12 februari 1939[2] | De groene vinger |
2 | 19 februari 1939[2] | Kamer 7 |
3 | 26 februari 1939[3] | De moord op het bureau van de centrale recherche |
4 | 5 maart 1939[3] | Het antwoord op de voorafgaande gebeurtenissen |
5 | 12 maart 1939[3] | De inval in De kleine korporaal |
6 | 19 maart 1939[3] | De drie snoeken |
7 | 26 maart 1939[3] | Ruitenboer |
8 | 2 april 1939[3] | Exit ruitenboer |
Bron: De Nieuwe Hoorspelers[1]